Psychoterapie

 

 

Psychoterepie je proces, ve kterém můj zákazník-klient, nachází profesionální podporu v osobních záležitostech, které jsou spojeny s nějakým momentálním trápením, smutkem, úzkostí,depresí, fyzickou bolestí, která mu nedovoluje žít svůj život naplno.

 

Tento proces se děje skrze profesionální dialog, nejde o dávání rad, nejde o diagnostikování, terapie je cestou k žádoucí změně- ke znovuobnovení zdravého fungování těla, mysli a duše. Pomohám Vám najít ten Váš- originální recept skrze  terapeutickou spolupráci. V rámci rozhovoru jste mým partnerem v tomto dialogu. Jde o rovnocenné postavení-každý z nás má jen jinou roli v dialogu. Hlavním nástrojem jsou speciální systemické otázky směřující k znovufungování,které jsem se učila ( a také obhájila) 5 let.

 

V psychoterapii jde spíše o řešení ne-příjemné současné situace a ukazuje cestu jak z tohoto nepohodlí ven, někdy se musí i do minulosti. Systemická terapie však umožňuje i kratší cestu-bez nutnosti analyzovat minulost a hledání příčiny nepohodlného stavu. Nová budoucnost se dá řešit i bez pitvání se v minulosti. Zároveň neplatí pro ty - jejichž zakázka je potřeba pochopit něco z minulosti.

Zaměřuji se na Na řešení orientovanou terapii (SFA) a Narativní terapii.

 

Psychoterapie přichází v úvahu v případě, že existuje v našem životě nějaká potíž (fyzická, psychická) trápení, které brání plnohodnotnému prožívání svého současného života,  brání v cestě v plynulému rozvoji za svými životními nebo pracovními sny. První úspěchy terapie se začínají objevovat po 3 - 5ti setkáních.

Frekvenci setkání určuje vždy můj klient - efekt neurčuje častost, ale kvalita dialogu s terapeutem. Je možno tedy se setkávat i 1x za 4-6 týdnů , pokud si to ale situace žádá (určuje potřeba klienta)-frekvence může být zpočátku častější (např. 1x za týden a posléze se doba mezi setkáním prodlužuje. Krátká systemická terapie orientovaná na řešení má rychlý účinek.

 

 

Kde a jak se můžeme v tomto kontextu potkat: místo vybíráte VY. Setkání jsou osobní. Vyjímečně může dojít k setkání v rámci telefonického kontaktu. Pro zájemce také možnost e-mailového způsobu komunikace.

Možnosti a způsoby:

pro soukromé klienty

pro jednotlivce, páry a rodiny:  potkáme se na mém pracovišti ve Vyškově, V Brňanech 55 - viz. mapa v záložce Kontakt,

mohu také přijet za Vámi do Vašeho města (neutrální místo dle domluvy)

pro jednotlivce možnost doplňkové podpory mezi jednotlivými setkáními, prostřednictvím využití písemné (emailové) podpory

 

 

S odborníkem na pomáhající rozhovor se Vaše nové či staronové myšlenky otevírají snadněji a rychleji- ovšem - jak říká konstruktivní filosof: von Glasersfeld: "Nejprve musíme být ve dvou"

Vyhledávání

Kontakt

Alexandra Sofie Hejdušková (dříve Polášková) V Brňanech 55
Vyškov
68201
+420608887243