Bioenergetická sezení

 

Bioenergetická sezení jsou setkání nejen v rozhovoru, kde předmětem je ústřední téma - tedy důvod návštěvy, přidává se práce s energií prostřednictvím přikládání rukou, která je označována jako uzdravovací energie, jinými slovy - jde o energii s léčivou silou. Jde o prastarou celostní formu léčení těla, mysli a duše. (jedná se o doplňující techniku lékařů nebo psychoterapeutů)

O tuto energii, nazývanou v různých kulturách různě ( Reiki, Chi, Ka, Bioplazma,Prána,...a také bioenergie) jsem se zajímala ještě před rokem 1989, avšak v té době nebylo možné se u nás ani v tomto vzdělávat ani získat praktické zasvěcení.

To se mi podařilo v roce 2002 , kdy jsem prošla kurzy Reiki I. a II. stupně.

O tom, že každý člověk disponuje energií, není pochyb a právě tato životní energie může být někdy zablokována a neumožňuje tak proud života. Prostřednictvím bioenergetického sezení, kde terapeut je kanálem životní energie, dochází k vyšším vibracím této energie, k pročišťování a k jejímu vyrovnávání. Jde o životní energii, která díky dotykům terapeuta nastavuje samouzdravovací (léčebné) procesy v těle. Nejde ovšem pouze o pozitivní účinek a podporu v uzdravování těla. Tímto dotykovým působením se okamžitě uvádějí do chodu procesy vědomí. ) Proudění energie ve vyšších vibracích začíná postupně odstraňovat nahromaděné blokády, aby se nastartovala  potřebná promněna. V žádném případě práce s bioenergií nenahrazuje lékařskou zdravotní péči. Výrazně však podporuje regeneraci a uzdravování. Využívá se také jako podpůrný proces pro dialogy, ve kterých se klienti rozhodli nastoupit proces změn ( v oblasti vztahů, fungování a prosperity, a profesního uplatňění)

 

Když jsem se s Reiki seznámila i prakticky a pocítila její blahodárný účinek celostní a dozvěděla, že v některých zemích jde o oficiální léčbu i ve zdravotnictví, nastoupila jsem do 5tiletého výcviku systemické (práce se systémem) psychoterapie (léčení slovem), abych mohla tuto metodu v některých terapeutických případech (např. při práci se závistlostmi, stresy, strachy,.....) kombinovat.

Na přání klienta lze využívat jako relaxační, preventivní metodu za účelem harmonizačních procesů a spuštění procesů růstu.

 

Vyhledávání

Kontakt

Alexandra Sofie Hejdušková (dříve Polášková) V Brňanech 55
Vyškov
68201
+420608887243